Bijgewerkt en nagekeken op , elke bewering gecontroleerd tegen de bronnen10 bronnen
Wintersport in Sölden is skiën hoog in het Ötztal in Tirol: 147 km piste tussen 1.350 en 3.340 m, met 31 liften en twee gletsjers, de Rettenbachferner en de Tiefenbachferner. Door die hoogte heb je in Sölden ook in december en eind maart een goede kans op sneeuw. De skipas kost in het topseizoen 2026/2027 € 86,50 per dag of € 478,50 voor zes dagen voor een volwassene.
In het kort
Sölden in cijfers
- Pistes
- 147 km1
- Hoogte dorp
- 1.350 m1
- Hoogste punt
- 3.340 m1
- Liften
- 311
- Seizoen 2026/2027
- 25 september 2026 tot 2 mei 20273eerst alleen op de gletsjers; het wintertarief geldt van 12 november tot 18 april
- Skipas 6 dagen
- € 478,502topseizoen, volwassene, 2026/2027
- Past bij
- Gevorderd en sportiefAprès-ski en vrienden
Met de auto naar Sölden
- Vanaf Utrecht905 km10 uur rijden
- Vanaf Amsterdam940 km10½ uur rijden
- Vanaf Eindhoven825 km9 uur rijden
- Vanaf Groningen965 km10½ uur rijden
Ongeveer, tot Sölden; de rijtijd is zonder pauzes en files.4
Het past bij goede skiërs, stellen en vriendengroepen; voor jonge kinderen en echte beginners zijn er rustigere dorpen.
Volgens officiële cijfers van de Oostenrijkse deelstaten, verzameld door Skiinformatie.nl, was Sölden in de winter van 2024/2025 na Saalbach-Hinterglemm het Oostenrijkse skidorp met de meeste Nederlandse gasten: 58.895 aankomsten en 325.448 overnachtingen.
Het skigebied in cijfers
Sölden is na gebieden als Ischgl en Saalbach niet het grootste, maar wel een van de hoogste skigebieden van Oostenrijk. Volgens Sölden is het het enige skigebied in Oostenrijk met drie toppen boven de 3.000 m die je met de gondel bereikt, de zogeheten BIG3.
| Sölden | |
|---|---|
| Pistes | 147 km |
| Liften | 31 |
| Hoogte | 1.350 tot 3.340 m |
| Gletsjers | Rettenbachferner (2.675 tot 3.250 m) en Tiefenbachferner (2.795 tot 3.249 m) |
| Kunstsneeuw | 77 procent van de pistes |
| Skipastarieven 2026/2027 | 12 november 2026 tot 18 april 2027; gletsjers vaak al vanaf het najaar open |
| Skipas topseizoen 2026/2027 | € 86,50 per dag, € 478,50 voor 6 dagen (volwassene) |
| Afstand vanaf Utrecht | ongeveer 905 km met de auto |
De afstand komt uit de routeplanner van OpenStreetMap en is een indicatie. De twee gletsjers zijn met een skitunnel met elkaar verbonden.
Sneeuwzekerheid in Sölden
De hoogte en de gletsjers maken Sölden geschikt voor wie in december, rond Pasen of in een zachte winter wil skiën. Het gletsjergebied gaat traditioneel half september of begin oktober open en blijft tot eind april of begin mei open. Het wintergebied begint half november, afhankelijk van de sneeuw.
Ook hier geldt: het dal ligt op 1.350 m, dus de afdaling naar het dorp kan aan het eind van het seizoen zwaar of nat zijn. Boven, op de gletsjers en rond de 3.000 m, is de kans op goede sneeuw dan nog groot. Andere gletsjers en hun openingsdata vind je bij gletsjer skigebieden in de Alpen.
Voor wie past Sölden?
Sölden past bij skiërs die al goed rood kunnen skiën en die hoogte, lange afdalingen en een levendig dorp willen.
- Wel: goede skiërs, groepen die na het skiën willen uitgaan, en wie vroeg of laat in het seizoen gaat.
- Minder: gezinnen met kleine kinderen die rust zoeken, en beginners die het hele gebied willen gebruiken. Een groot deel van het skigebied ligt boven de 2.000 m, waar het koud kan zijn.
- Andere dorpen in hetzelfde dal: Obergurgl-Hochgurgl en Vent liggen verder het Ötztal in. Een skipas vanaf drie dagen geldt ook daar (zie hieronder).
Beginners vinden wel lessen en oefenterrein bij de skischolen in Sölden, maar voor een eerste week met jonge kinderen zijn er in Oostenrijk lagere, rustigere dorpen. Kijk daarvoor op de pagina over wintersport in Oostenrijk.
Skipas en prijzen 2026/2027
Sölden werkt met drie seizoenen: voorseizoen, hoofdseizoen en topseizoen; de kerst- en de voorjaarsvakantie vallen grotendeels in het topseizoen. Dit zijn de kassaprijzen van de Bergbahnen Sölden voor 2026/2027:
| Skipas 2026/2027, volwassene | 1 dag | 6 dagen |
|---|---|---|
| Voorseizoen (12 november tot 4 december 2026) | € 81 | € 450 |
| Hoofdseizoen (o.a. 5 tot 18 december, 7 tot 29 januari, 27 februari tot 18 april) | € 84,50 | € 469 |
| Topseizoen (19 december tot 6 januari, 30 januari tot 26 februari) | € 86,50 | € 478,50 |
- Kinderen (geboren 2012 tot 2018) betalen in het topseizoen € 47,50 per dag en € 263 voor zes dagen.
- Jongeren (geboren 2007 tot 2011) betalen in het topseizoen € 69 per dag en € 383 voor zes dagen.
- Snowkids (geboren 2019 tot 2022) betalen € 2 per dag.
- Ötztal Superskipass: vanaf 19 november 2026 geldt een skipas van drie dagen of langer in alle skigebieden van het Ötztal: Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Hochötz-Kühtai, Vent, Niederthai en Gries. Een pas van een of twee dagen geldt alleen in Sölden.
- Online kopen: hoe eerder je online koopt, hoe lager de prijs. Vanaf vier dagen voor je eerste skidag geldt ook online de kassaprijs.
- Borg: voor de keycard betaal je € 3 borg.
Après-ski en uitgaan
Sölden staat bekend om zijn uitgaansleven: na het skiën gaat het feest in de bars en clubs in het dorp vaak door tot laat. Het toeristenbureau noemt Sölden zelf "Heartbeat of the Alps". Dat is leuk als je dat zoekt, maar betekent ook dat het in het centrum 's avonds druk en lawaaierig kan zijn.
Wil je 's avonds rust, slaap dan niet in het centrum, of kies een ander dorp in het Ötztal: met een skipas vanaf drie dagen ski je ook in Sölden.
Hoe kom je in Sölden?
Met de auto rijd je via Duitsland en het Inntal het Ötztal in; met de trein reis je naar Ötztal-Bahnhof aan de ingang van het dal en neem je de bus naar Sölden. De bussen rijden om het half uur.
- Trein: Ötztal-Bahnhof heeft dagelijks rechtstreekse verbindingen.
- Vliegen: de luchthaven van Innsbruck ligt ongeveer 50 km van de ingang van het Ötztal.
- Auto: voor de Oostenrijkse snelweg heb je een tolvignet nodig. Van 1 november tot en met 15 april zijn winterbanden verplicht bij winterse omstandigheden. Reken in de schoolvakanties op drukte onderweg.
Wanneer ga je naar Sölden?
Door de hoogte en de gletsjers is Sölden een goede keuze voor wie in december of april wil skiën.
- Voorseizoen (vanaf 12 november 2026): goedkoopst, maar niet alle pistes zijn dan open.
- Kerstvakantie (19 december 2026 tot 3 januari 2027): topseizoen, druk.
- Januari na de kerst: hoofdseizoen, rustiger.
- Voorjaarsvakantie (13 tot 28 februari 2027, per regio verschillend): grotendeels topseizoen, druk.
- Maart en april: hoofdseizoen; de gletsjers geven ook dan nog goede sneeuw. Het seizoen eindigt op 18 april 2027, met eind april of begin mei nog skiën op de gletsjer.
Vergelijk je Sölden met andere bekende gebieden in Tirol? Lees dan ook over Ischgl, dat met 239 km piste groter is en ook bekend om zijn après-ski, maar minder hoog ligt.
Veelgestelde vragen
Hoe hoog ligt het skigebied van Sölden?
Het skigebied ligt tussen 1.350 en 3.340 m. Drie toppen boven de 3.000 m zijn met de gondel bereikbaar, en de gletsjers liggen tussen ongeveer 2.675 en 3.250 m.
Wat kost een skipas in Sölden?
In 2026/2027 kost een dagpas voor een volwassene € 81 tot € 86,50, afhankelijk van het seizoen. Een zespas kost € 450 tot € 478,50. Kinderen geboren 2019 tot 2022 betalen € 2 per dag.
Is Sölden sneeuwzeker in maart?
Meestal wel: door de hoogte tot 3.340 m en de twee gletsjers is de kans op goede sneeuw in maart groot. De afdaling naar het dorp op 1.350 m kan eind maart wel zacht zijn.
Hoe is de après-ski in Sölden?
Levendig: Sölden noemt zichzelf "Heartbeat of the Alps", met bars, pubs en clubs in het dorp. Zoek je rust, slaap dan buiten het centrum of in een ander dorp in het Ötztal.
Is Sölden geschikt voor beginners?
Er zijn skischolen en oefenterreinen, maar het gebied is vooral interessant voor wie al goed skiet. Voor een eerste wintersport met kinderen passen lagere, rustigere dorpen beter.
Kun je met een skipas van Sölden ook in Obergurgl skiën?
Ja, een skipas van drie dagen of langer geldt vanaf 19 november 2026 in alle skigebieden van het Ötztal, ook Obergurgl-Hochgurgl.






