Bijgewerkt en nagekeken op , elke bewering gecontroleerd tegen de bronnen21 bronnen
Gletsjer-skigebieden zijn de plekken in de Alpen waar je al in september of oktober en nog in mei kunt skiën. In het seizoen 2026/2027 gingen de Pitztaler Gletscher (26 september 2026), de Stubaier Gletscher (9 oktober), de Kitzsteinhorn in Kaprun (10 oktober) en de Kaunertaler Gletscher (17 oktober) als eerste open, en de Hintertuxer Gletscher is volgens de eigen site 365 dagen per jaar open. Het langst in het voorjaar ski je op de Mölltaler Gletscher (tot 30 mei 2027), de Kitzsteinhorn (tot 17 mei) en in het Schnalstal in Zuid-Tirol (tot 9 mei).
Van de gletsjers in de tabel hieronder liggen er zeven in Oostenrijk; daarnaast zijn er gletsjergebieden in Zwitserland, Frankrijk, Italië en Duitsland. Hieronder staan de gebieden naast elkaar, met openingsdata, hoogte en pistekilometers van de officiële sites, nagekeken in november 2026.
Gletsjer-skigebieden vergeleken
De tabel laat zien welke gletsjer wanneer open is en hoe hoog en groot het gebied is. Openingsdata zijn gepland en hangen af van sneeuw en weer: controleer ze kort voor vertrek op de site van het gebied.
| Gebied | Land | Open in 2026/2027 | Hoogte | Pistes |
|---|---|---|---|---|
| Hintertuxer Gletscher | Oostenrijk (Tirol) | het hele jaar, 365 dagen | 1.300 tot 3.250 m | 48,8 km |
| Pitztaler Gletscher | Oostenrijk (Tirol) | vanaf 26 september 2026 | tot 3.440 m | 67 km in twee verbonden gebieden |
| Sölden (Rettenbach- en Tiefenbachgletsjer) | Oostenrijk (Tirol) | gletsjers vanaf eind september of begin oktober tot begin mei | 1.350 tot 3.340 m | niet eenduidig in de bronnen |
| Stubaier Gletscher | Oostenrijk (Tirol) | sinds 9 oktober 2026, seizoen tot in mei | boven 3.000 m | niet op de geopende pagina |
| Kitzsteinhorn (Kaprun) | Oostenrijk (Salzburgerland) | 10 oktober 2026 tot 17 mei 2027 | tot 3.029 m | 61 km |
| Kaunertaler Gletscher | Oostenrijk (Tirol) | vanaf 17 oktober 2026, sneeuw tot in mei | liften tot 3.113 m | ruim 55 km |
| Mölltaler Gletscher | Oostenrijk (Karinthië) | 6 november 2026 tot 30 mei 2027 | 2.108 tot 3.122 m | 36 km |
| Schnalstaler Gletscher (Val Senales) | Italië (Zuid-Tirol) | 19 september 2026 tot 9 mei 2027 | 2.011 tot 3.212 m | 42 km |
| Saas-Fee (Allalin) | Zwitserland (Wallis) | wintergebied 31 oktober 2026 tot 18 april 2027; zomerskigebied op de gletsjer | zomerskigebied 3.000 tot 3.600 m | niet op de geopende pagina |
| Zermatt | Zwitserland (Wallis) | winterskipas geldig van 1 november 2026 tot 2 mei 2027 | niet op de geopende pagina | niet op de geopende pagina |
| Tignes (Grande Motte) | Frankrijk | wintergebied vanaf 21 november 2026 tot begin mei 2027 | niet op de geopende pagina | niet op de geopende pagina |
| Zugspitze | Duitsland | begin december tot begin mei | plateau op ongeveer 2.600 m | 20 km |
De meeste cijfers komen van de sites van de gebieden zelf. Voor de Hintertuxer Gletscher komen hoogte en pistekilometers van Tirol Werbung, voor het Schnalstal en de Mölltaler Gletscher van skiresort.info, omdat de eigen sites ze niet op een leesbare pagina geven.
Skiën in de herfst: september en oktober
In september en oktober ski je in de Alpen op de gletsjers, en de eerste gaan open in Tirol en Zuid-Tirol. De Pitztaler Gletscher maakte op 26 september 2026 de eerste bochten van het seizoen mogelijk, het Schnalstal ging volgens skiresort.info op 19 september open, en in Sölden begint het seizoen op de gletsjers volgens het toeristenbureau eind september of begin oktober.
In oktober volgden de Stubaier Gletscher (9 oktober), de Kitzsteinhorn (10 oktober) en de Kaunertaler Gletscher (17 oktober). Op de Pitztaler Gletscher zijn de liften in de herfst open van 7.00 tot 16.00 uur.
Reken in de herfst op een deel van het gebied: op 16 oktober 2026 waren op de Stubaier Gletscher volgens News.at 5 van de 25 liften open. Een startdatum kan ook schuiven: de Kaunertaler Gletscher stelde zijn start van eind september uit tot 17 oktober.
Skiën in het voorjaar: april en mei
Na Pasen zijn de meeste wintergebieden dicht, maar op een aantal gletsjers ski je tot in mei. In het seizoen 2026/2027 is de Mölltaler Gletscher gepland tot 30 mei, de Kitzsteinhorn tot 17 mei en het Schnalstal tot 9 mei 2027.
Ook de Kaunertaler Gletscher noemt sneeuw van oktober tot mei, en de Stubaier Gletscher een seizoen van oktober tot mei. Tignes sluit begin mei: de laatste twee weken, van 17 april tot 2 mei 2027, zijn de Spring Break. De gletsjer van de Grande Motte bereik je met de kabelspoorbaan Perce-Neige en de kabelbaan van de Grande Motte.
Een voorjaarsweek valt voor gezinnen vaak samen met de meivakantie. Welke weken dan druk zijn, staat in wintersport 2027: welke vakanties zijn het drukst.
Skiën in de zomer
In de zomer ski je in de Alpen nog op een paar gletsjers. De Hintertuxer Gletscher is volgens de eigen site 365 dagen per jaar open, dagelijks van 8.15 tot 16.30 uur. Saas-Fee heeft een zomerskigebied tussen 3.000 en 3.600 m, op de gletsjer onder de Allalin; MySwitzerland noemt daar een seizoen van juni tot april.
Zomerskiën hangt af van het weer en de sneeuw. Kijk voor je vertrekt op de site van het gebied welke liften en pistes open zijn.
Voor wie past een gletsjer?
Een gletsjer past bij wie buiten het hoogseizoen wil skiën of zeker wil zijn van sneeuw; hij past minder bij wie veel variatie of lange dalafdalingen zoekt. Op de Hintertuxer Gletscher is van de 48,8 km piste 11,5 km makkelijk, 35 km gemiddeld en 2,3 km moeilijk.
| Wie | Past een gletsjer? | Waarom |
|---|---|---|
| Ervaren skiërs die het seizoen vroeg willen beginnen | ja | de gletsjers gaan in september en oktober open, de wintergebieden pas eind november of december |
| Stellen en groepen die in april of mei willen | ja | Kitzsteinhorn, Mölltal en het Schnalstal zijn open tot in mei |
| Wie veel kilometers zoekt | minder | in de herfst is maar een deel van het gebied open |
| Beginners | in de winter wel, in de herfst minder | op de Hintertuxer Gletscher is 11,5 km makkelijk, en in de herfst is maar een deel open |
| Gezinnen met jonge kinderen | minder | het is hoog en koud; met kleine kinderen passen de gewone winterweken beter |
De hoogte betekent ook kou en wind, dus neem goede kleding mee. Het dal ligt veel lager dan de gletsjer: het skigebied van Hintertux begint op 1.300 m, dat van Sölden op 1.350 m.
Gletsjer en winter in één gebied
Een paar gebieden combineren een gletsjer met een groot wintergebied, zodat je in elk deel van het seizoen kunt gaan. Dat is handig als je in december of april wilt, maar niet zeker weet hoeveel sneeuw er in het dal ligt.
- Sölden: een skigebied tussen 1.350 en 3.340 m, met de Tiefenbach- en de Rettenbachgletsjer, verbonden door een skitunnel. Meer bij Sölden en zijn gletsjers.
- Zell am See-Kaprun: de Schmittenhöhe boven Zell am See en de Kitzsteinhorn-gletsjer boven Kaprun. Meer bij Zell am See-Kaprun met de Kitzsteinhorn.
- Saas-Fee: een wintergebied van 31 oktober tot 18 april, met een zomerskigebied tot 3.600 m op de gletsjer. Meer bij Saas-Fee als gletsjerdorp.
- Zillertal: de Hintertuxer Gletscher hoort in de winter bij de Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000, met Mayrhofen en de Penken. Lees over de andere gebieden in het Zillertal.
Zoek je vooral sneeuwzekerheid in de gewone winterweken, dan zijn er naast gletsjers ook hooggelegen gebieden zonder gletsjer, zoals Val Thorens. Die vergelijking staat in sneeuwzekere skigebieden.
Is Pejo een gletsjer-skigebied?
Pejo 3000 in Trentino gaat tot 3.000 m, maar heeft een gewoon winterseizoen, van 4 december 2026 tot 4 april 2027. Het gebied ligt tussen 1.400 en 3.000 m en heeft 20 km piste en 7 liften, volgens skiresort.info. Wil je in Italië in de herfst of in mei skiën, dan is het Schnalstal in Zuid-Tirol de gletsjer met een seizoen van september tot mei.
Veelgestelde vragen
Welke gletsjers zijn het hele jaar open?
De Hintertuxer Gletscher in Tirol is volgens de eigen site 365 dagen per jaar open. In Saas-Fee is er een zomerskigebied op de gletsjer tussen 3.000 en 3.600 m. Zomerskiën hangt af van het weer.
Wanneer gaan de gletsjers open?
In 2026/2027 opende de Pitztaler Gletscher op 26 september, het Schnalstal op 19 september, de Stubaier Gletscher op 9 oktober, de Kitzsteinhorn op 10 oktober en de Kaunertaler Gletscher op 17 oktober. De data verschillen per jaar.
Waar kun je in mei nog skiën?
Op de Mölltaler Gletscher (gepland tot 30 mei 2027), de Kitzsteinhorn (tot 17 mei 2027) en in het Schnalstal (tot 9 mei 2027). Ook de Stubaier en Kaunertaler Gletscher noemen een seizoen tot in mei.
Welk gletsjer-skigebied ligt het hoogst?
Van de gebieden in de tabel gaat het zomerskigebied van Saas-Fee het hoogst, tot 3.600 m. De Pitztaler Gletscher komt tot 3.440 m en Sölden tot 3.340 m.
Is wintersport op een gletsjer geschikt voor beginners?
In de winter wel, met makkelijke pistes: op de Hintertuxer Gletscher is dat 11,5 km. In de herfst is maar een deel van het gebied open.
Is er een gletsjer-skigebied in Duitsland?
Ja, op de Zugspitze. De pistes liggen op het plateau op ongeveer 2.600 m, met 20 km piste en een seizoen van begin december tot begin mei.
Conclusie
Wil je in september, oktober of mei skiën, kies dan een gletsjer in Tirol, Salzburgerland of Karinthië, of het Schnalstal in Zuid-Tirol. In de herfst is maar een deel open; in het voorjaar zijn de Mölltaler Gletscher, de Kitzsteinhorn en het Schnalstal het langst open. Twijfel je welk gebied en welke week bij jullie passen, vraag dan gratis reisadvies.






