Skigebied in Graubünden, Surselva, Zwitserland
Skigebied ObersaxenObersaxen Mundaun Val Lumnezia
Groot, rustig skigebied in de Surselva met 120 km piste tussen 1.201 en 2.310 m.
- Pistes
- 120 km
- Hoogste punt
- 2.310 m
- Laagste punt
- 1.201 m
- Liften
- 15

Over Obersaxen
Obersaxen Mundaun Val Lumnezia ligt in de Surselva in Graubünden, tussen de dorpen Obersaxen en Vella. Het gebied heeft volgens het toeristenbureau 120 km piste en 15 liften, al noemt het wintersportbericht van dezelfde site 117 km. De pistes liggen tussen 1.201 en 2.310 m. Er is een snowpark, Plitschès, en op meerdere plekken kun je 's avonds skiën.
Met 120 km is het een van de grotere gebieden in Graubünden, zonder grote skistad. Vanaf Utrecht rijd je ongeveer 925 km. Het vliegveld van Zürich ligt op zo'n 170 km, en het treinstation Ilanz op ongeveer 12 km. Het seizoen 2026/27 loopt van 18 december 2026 tot 4 april 2027.
Obersaxen in cijfers
- Pistes
- 120 km1120 km volgens de beschrijving van de officiële pagina; het wintersportbericht daar noemt 117 km; geen kleurverdeling gevonden
- Hoogste punt
- 2.310 m2
- Laagste punt
- 1.201 m2
- Liften
- 151
- Seizoen wisselend · 2026/2027
- 18 december 2026 tot 4 april 20271Nagekeken op 6 november 2026; verandert elk seizoen.
Met de auto naar Meierhof
- Vanaf Utrecht925 km, 9 uur 45 min
- Vanaf Amsterdam960 km, 10 uur
- Vanaf Eindhoven845 km, 8 uur 60 min
- Vanaf Groningen985 km, 10 uur
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 7 november 2026. Route: bron 3
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Obersaxen, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Webcams
- Webcams Obersaxen Mundaun (officieel) (https://www.obersaxen-mundaun.ch/)
Wat kost een week Obersaxen?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- prijs onbekend, vul hem in
- Reis (brandstof en vignet)
- € 306 tot € 313
- Samen ongeveer
- € 306 tot € 313
De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepVoor wie past Obersaxen?
- SneeuwzekerRedelijkHoogste punt 2.310 m, laagste 1.201 m.
Dorpen, kenmerken en reis
Dorpen
- Obersaxen
- Vella
Kenmerken
- Snowparkja
- Nachtskiënja
Zonder auto
- Vliegveld Zürich170 km
- Station Ilanz10 km
Vergelijkbare skigebieden

- Gezinnen
- Beginners
- Rustig
Zwitserland · Graubünden, Surses
Savognin
- Piste
- 73,5 km
- Top
- 2.713 m
- Liften
- 12
Gezinsgebied in Graubünden met 73,5 km piste, afdalingen tot 11 km en een groot kinderparadijs in het dorp.

- Sneeuwzeker
- Gevorderden
Zwitserland · Graubünden, Oberengadin
St. Moritz
- Piste
- 155 km
- Top
- 3.057 m
- Liften
- 24
Corviglia boven St. Moritz: 155 km brede pistes, vooral rood, met liften tot ruim 3.000 m en een snowpark.

- Rustig
Zwitserland · Graubünden, Unterengadin
Scuol
- Piste
- 70 km
- Top
- 2.785 m
- Liften
- 12
Zonnig gebied boven Scuol, Ftan en Sent in Unterengadin met 70 km piste en een afdaling van 1.280 m.

- Gezinnen
- Gevorderden
- Vriendengroepen
Zwitserland · Graubünden
Arosa Lenzerheide
- Piste
- 225 km
- Top
- 2.865 m
- Liften
- 43
Twee dorpen, één gebied: Arosa en Lenzerheide zijn via de Urdenbahn verbonden, met 225 km piste en acht snowparkzones.

- Sneeuwzeker
- Gevorderden
- Vriendengroepen
Zwitserland · Graubünden, Surselva
Laax
- Piste
- 216 km
- Top
- 3.018 m
- Liften
- 30
Groot gebied van Flims, Laax en Falera tot op de Vorabgletsjer, met vijf snowparks en een grote halfpipe.

- Gevorderden
- Off-piste
Zwitserland · Graubünden, Prättigau en Landwassertal
Davos Klosters
- Piste
- 300 km
- Top
- 2.844 m
- Liften
- 57
Zes skibergen rond Davos en Klosters met samen 300 km piste, een freestylepark op de Jakobshorn en avondskiën.
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].


