Bijgewerkt en nagekeken op , elke bewering gecontroleerd tegen de bronnen14 bronnen
Het beste skigebied in Oostenrijk bestaat niet; het beste gebied hangt af van wat je zoekt. Wil je veel piste, dan kijk je naar Ski Arlberg (301 km) en Saalbach-Hinterglemm (270 km). Zoek je hoogte en sneeuwzekerheid, dan komt Sölden (tot 3.340 m, met twee gletsjers) in beeld. Met jonge kinderen past Serfaus-Fiss-Ladis of Saalbach-Hinterglemm met 140 km blauwe piste.
Hieronder staan de bekendste Oostenrijkse gebieden naast elkaar, met cijfers van de officiële sites voor 2026/2027 en een keuze per type wintersporter.
De gebieden naast elkaar
Kies eerst je criterium: grootte, hoogte, kinderen of niveau. De tabel zet de belangrijkste cijfers per gebied op een rij. Een lege cel betekent dat de officiële pagina dat cijfer niet noemt.
| Gebied | Pistes | Liften | Hoogte | 6-dagenpas volwassene, hoogseizoen 2026/2027 |
|---|---|---|---|---|
| St. Anton (Ski Arlberg) | 301 km | 85 | 1.304 tot 2.811 m | € 468 |
| Saalbach-Hinterglemm | 270 km | 70 | € 440 | |
| Ischgl | 239 km | 46 | 1.377 tot 2.872 m | |
| Serfaus-Fiss-Ladis | 214 km | |||
| Zillertal Arena (Gerlos) | 150 km | 52 | tot 2.500 m | € 399 (Zillertaler Superskipass) |
| Sölden | 147 km | 31 | 1.350 tot 3.340 m | |
| Flachau (Snow Space Salzburg) | 120 km | 45 | ||
| Zell am See-Kaprun | 408 km met de Ski ALPIN CARD (3 skigebieden) | Kitzsteinhorn tot 3.029 m | € 440 (Schmittenhöhe) |
De pasprijzen gelden voor het hoogseizoen: bij Ski Arlberg van 19 december 2026 tot 2 april 2027, in Zell am See van 19 december 2026 tot 12 maart 2027. De prijzen kunnen veranderen, kijk vlak voor je boekt op de site van het gebied. Een uitgebreider overzicht staat in skipas Oostenrijk.
Voor veel piste: Ski Arlberg, Saalbach en Ischgl
Wie een week wil skiën zonder dezelfde piste te herhalen, kiest een groot gebied. Ski Arlberg heeft volgens de eigen site 301 km piste en daarnaast meer dan 200 km aan off-piste routes. Saalbach-Hinterglemm noemt 270 km piste met 70 liften, waarvan 140 km blauw, 112 km rood en 18 km zwart. Ischgl heeft 239 km, waarvan 47 km blauw, 140 km rood en 47 km zwart.
Ischgl loopt over de grens door naar het Zwitserse Samnaun. Het seizoen begint er op 26 november 2026 en duurt tot begin mei. Grotere gebieden zijn niet automatisch beter: kijk ook naar het niveau van je gezelschap. Meer over de grote dorpen staat bij St. Anton, Saalbach-Hinterglemm en Ischgl.
Voor hoogte en sneeuwzekerheid: Sölden en Kaprun
Voor sneeuwzekerheid kijk je naar de hoogte van het gebied en naar gletsjers. Sölden noemt zichzelf sneeuwzeker van herfst tot lente: het ligt tussen 1.350 en 3.340 m en heeft twee gletsjers en kunstsneeuw. Het gletsjergebied opent traditioneel half september of begin oktober, het wintergebied half november.
Bij Zell am See-Kaprun ligt de Kitzsteinhorn-gletsjer op 3.029 m. Het geplande seizoen 2026/2027 loopt daar van 10 oktober 2026 tot 17 mei 2027, afhankelijk van weer en sneeuw. Daarnaast ligt de Schmittenhöhe boven Zell am See. Ischgl reikt tot 2.872 m en Ski Arlberg tot 2.811 m. Bekijk altijd de hoogte van de bovenste pistes bij een boeking in maart of april. Meer keuzes staan bij sneeuwzeker skigebied en gletsjer skigebieden.
Voor kinderen en beginners
Kies een gebied met veel blauwe piste, een kinderskischool en een oefenterrein in het dorp. Saalbach-Hinterglemm heeft 140 km blauwe piste. Serfaus-Fiss-Ladis noemt op de eigen site 214 km piste, twee skischolen en drie kinderrestaurants. Welk dorp bij je gezin past, staat in Serfaus of Fiss.
Het Zillertal Arena (150 km) verbindt vier dorpen: Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten en Hochkrimml. Snow Space Salzburg rond Flachau heeft 120 km piste en 45 liften in drie dorpen: Flachau, Wagrain en St. Johann-Alpendorf. Lees voor het hele aanbod Oostenrijk met kinderen en Oostenrijk voor beginners.
Voor gevorderden
Gevorderden zoeken steile pistes en off-piste: Ski Arlberg en Ischgl. Ski Arlberg noemt meer dan 200 km off-piste routes. Ischgl heeft 140 km rode en 47 km zwarte piste. Bij off-piste hoort kennis van lawinegevaar: lees off piste skiën voor je gaat.
Beste skigebieden in Oostenrijk met après-ski of rust
Of je een feestelijke of een rustige avond krijgt, hangt meer van het dorp af dan van het gebied. De verschillen per dorp staan in après-ski in Oostenrijk, met uitgebreide gidsen voor Saalbach, Gerlos en Serfaus.
Zo kies je
- Reistijd: lees met de auto naar Oostenrijk of met de trein naar Oostenrijk.
- Budget: de pasprijs verschilt per gebied; zie goedkope wintersport in Oostenrijk.
- Periode: kijk bij een boeking in december of april naar de hoogte van de bovenste pistes.
- Twijfel je tussen landen? Lees wintersport Oostenrijk of Zwitserland of Oostenrijk.
Veelgestelde vragen
Welk skigebied in Oostenrijk is het grootst?
Ski Arlberg met 301 km piste, gevolgd door Saalbach-Hinterglemm (270 km) en Ischgl (239 km), volgens de eigen sites.
Welk skigebied in Oostenrijk is het meest sneeuwzeker?
Gletsjergebieden als Sölden (tot 3.340 m) en de Kitzsteinhorn bij Kaprun (tot 3.029 m). Controleer voor jouw vakantieweek de actuele sneeuwmelding.
Welk skigebied in Oostenrijk is geschikt voor gezinnen?
Saalbach-Hinterglemm heeft 140 km blauwe piste en Serfaus-Fiss-Ladis beschrijft zich als gezinsgebied met drie kinderrestaurants. Vergelijk in Oostenrijk met kinderen.
Wat kost een skipas in Oostenrijk?
Een 6-dagenpas voor volwassenen kost in het hoogseizoen 2026/2027 € 440 in Saalbach-Hinterglemm, € 468 bij Ski Arlberg en € 399 in het Zillertal (Superskipass).
Hoeveel pistekilometers heeft Saalbach?
Saalbach-Hinterglemm geeft 270 km piste aan, met 70 liften.
Volgende stap
Twijfel je tussen twee gebieden of wil je een voorstel op maat? Vraag dan ons gratis reisadvies aan.






