Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Hautes-Alpes, Briançonnais, Frankrijk

Skigebied MontgenèvreVia Lattea

Familiestation op 1.860 m aan de Italiaanse grens met 95 km eigen piste en skiverbinding met de Via Lattea.

Pistes
95 km
Hoogste punt
2.648 m
Laagste punt
1.860 m
Liften
24
Montgenèvre in de ochtendzon met besneeuwde daken en bergen
Foto: Station de Montgenèvre, CC BY-SA 4.0

Over Montgenèvre

Montgenèvre ligt op 1.860 m, vlak bij de Italiaanse grens en op 13 km van Briançon. Het eigen gebied heeft 95 km piste en 24 liften. Volgens het toeristenbureau zijn dat 78 pistes: 9 groene, 22 blauwe, 38 rode en 9 zwarte. Rood is dus het grootste deel.

Via de Monts de la Lune sta je op ski's in de Via Lattea, het grensoverschrijdende gebied met onder meer Sestriere, Sauze d'Oulx en Clavière. Samen is dat meer dan 400 km piste. Montgenèvre is het enige Franse station dat direct op dat gebied is aangesloten.

Het station draagt het label Famille Plus en heeft beginnersgebieden, een snowpark en rodelbanen. Het gebied loopt tot 2.648 m en meer dan 60 procent ervan heeft sneeuwkanonnen. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.130 km. Het skigebied gaat eind november open en sluit half april.

Montgenèvre in cijfers

Pistes
95 km1eigen gebied Montgenèvre; 78 pistes (9 groen, 22 blauw, 38 rood, 9 zwart), met de Monts de la Lune 110 km
Hoogste punt
2.648 m1hoogste punt Rocher de l'Aigle; laagste is het dorp
Laagste punt
1.860 m1
Hoogte dorp
1.860 m1Montgenèvre
Liften
2412 gondels, 2 télémix, 11 stoeltjesliften, 8 sleepliften en 1 lopende band
Seizoen wisselend · 2026/2027
28 november 2026 tot 17 april 20271Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Montgenèvre

  • Vanaf Utrecht1.130 km, 12 uur 30 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 2

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Montgenèvre, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Montgenèvre?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
prijs onbekend, vul hem in
Reis (brandstof)
€ 321
Samen ongeveer
€ 321

De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Kabelbanen en gondels: 4
  • Stoeltjesliften: 11
  • Sleepliften: 8

Bron: montgenevre.com, nagekeken op 5 november 2026. eigen gebied Montgenèvre; 78 pistes (9 groen, 22 blauw, 38 rood, 9 zwart), met de Monts de la Lune 110 km.

Voor wie past Montgenèvre?

  • SneeuwzekerLiften tot 2.648 m; het laagste punt ligt op 1.860 m.
  • GezinnenHet station heeft het label Famille Plus, met beginnersgebieden, een snowpark en rodelbanen. (bron)
  • RustigMiddelgroot gebied met 95 km piste en 24 liften.
  • Off-pisteHet toeristenbureau noemt freerideroutes en begeleide offpiste. (bron)

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

Kenmerken

  • Snowparkja

Zonder auto

  • Vliegveld Turijn105 km
  • Station Briançon13 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Het besneeuwde Orcières Merlette 1850 met pistes op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Gevorderden

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Champsaur

    Orcières

    Piste
    100 km
    Top
    2.725 m
    Liften
    26

    Hooggelegen station in het Champsaur met 100 km piste, ruim twee derde rood, en een dorp op 1.850 m.

  • Besneeuwde helling met skiliften bij Puy-Saint-Vincent
    • Sneeuwzeker
    • Rustig

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Écrins

    Puy-Saint-Vincent

    Piste
    75 km
    Top
    2.677 m
    Liften
    11

    Gebied in de Écrins met 75 km piste, stoeltjesliften tot 2.677 m en avondskiën.

  • Chantemerle in Serre Chevalier in de schemering, met besneeuwde hellingen
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Gevorderden

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Briançonnais

    Serre Chevalier

    Piste
    250 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    58

    Lang dal bij Briançon met 250 km piste, vier dorpen en veel pistes boven 1.800 m.

  • Het centrum van skistation Les Orres met appartementsgebouwen aan de besneeuwde piste

    Frankrijk · Hautes-Alpes

    Les Orres

    Piste
    100 km
    Top
    2.720 m
    Liften
    17

    Gebied in de Hautes-Alpes met 100 km piste en 17 liften, vooral rood, met snowpark en beginnersgebieden.

  • Skistation Superdévoluy met pistes en bossen, met besneeuwde Dévoluy-bergen op de achtergrond
    • Beginners

    Frankrijk · Hautes-Alpes, Dévoluy

    Superdévoluy

    Piste
    100 km
    Top
    2.500 m
    Liften
    18

    Zuidelijk gelegen Dévoluy-gebied met 100 km piste, 18 liften en een nieuwe gondel in 2026/27, tussen 1.500 en 2.500 m.

  • Besneeuwde pistes van Risoul en Vars met bergtoppen op de achtergrond
    • Beginners

    Frankrijk · Hautes-Alpes

    Risoul - Vars

    Piste
    185 km
    Top
    2.750 m
    Liften
    36

    Twee verbonden stations in de zuidelijke Alpen met 185 km piste tussen lariksbossen, en een zesdaagse pas onder de 300 euro.

Meer bronnen

  1. montgenevre.com/hiver/activites/ski-alpin-montgenevre

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast