Skigebied in Hautes-Alpes, Briançonnais, Frankrijk
Skigebied Serre Chevalier
Lang dal bij Briançon met 250 km piste, vier dorpen en veel pistes boven 1.800 m.
- Pistes
- 250 km
- Hoogste punt
- 2.800 m
- Laagste punt
- 1.200 m
- Liften
- 58

Over Serre Chevalier
Serre Chevalier ligt in de Hautes-Alpes, het zuidelijke deel van de Franse Alpen. Het gebied loopt langs het dal van Briançon via Chantemerle en Villeneuve naar Le Monêtier-les-Bains.
Het gebied heeft 250 km piste en 58 liften, waaronder de kabelbaan van Serre Chevalier. Van de 82 pistes zijn er 15 groen, 26 blauw, 28 rood en 13 zwart. Volgens de liftmaatschappij ligt 80 procent van de pistes boven 1.800 m. In Chantemerle en Villeneuve zijn groene en blauwe pistes om te beginnen.
Het seizoen loopt van 5 december 2026 tot 18 april 2027. Met een pas van zes dagen of meer krijg je een dag in onder meer Alpe d'Huez, Les Deux Alpes en Montgenèvre. In Le Monêtier zijn warmwaterbaden, Les Grands Bains. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.095 km; Briançon heeft een treinstation.
Serre Chevalier in cijfers
- Pistes
- 250 km1blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info)
- Hoogste punt
- 2.800 m1
- Laagste punt
- 1.200 m1
- Hoogte dorp
- 1.325 m2Briançon
- Liften
- 583
- Seizoen wisselend · 2026/2027
- 5 december 2026 tot 18 april 20273Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Met de auto naar Chantemerle
- Vanaf Utrecht1.095 km, 12 uur 30 min
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 4
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Serre Chevalier, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Webcams
- Webcams Serre Chevalier (officieel) (https://www.serrechevalier-pass.com/)
Wat kost een week Serre Chevalier?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- prijs onbekend, vul hem in
- Reis (brandstof)
- € 311
- Samen ongeveer
- € 311
De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepPistes en liften
- Blauw: 138 km (55%)
- Rood: 80 km (32%)
- Zwart: 32,5 km (13%)
Bron: skiresort.com, serre-chevalier.com, nagekeken op 5 november 2026. blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info).
Voor wie past Serre Chevalier?
- GezinnenSterkSkiresort.info geeft 4 van 5 sterren voor gezinnen. (bron)
- BeginnersSterkGroene en blauwe beginnerspistes in Briançon, Chantemerle en Villeneuve; 5 sterren bij skiresort.info. (bron)
- GevorderdenSterk41 van de 82 pistes zijn rood of zwart.
- Off-pisteSterkSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor experts en freeriders. (bron)
- SneeuwzekerRedelijkLiften tot 2.800 m en 80 procent van de pistes boven 1.800 m, maar het dal ligt rond 1.200 m.
- Après-skiRedelijkSkiresort.info geeft de après-ski 3 van 5 sterren. (bron)
Dorpen, kenmerken en reis
Zonder auto
- Vliegveld Turijn125 km
- Station Briançon7 km
Vergelijkbare skigebieden

- Sneeuwzeker
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Isère, Oisans
Alpe d'Huez
- Piste
- 250 km
- Top
- 3.330 m
- Liften
- 68
Zonnig gebied in de Oisans met 250 km piste, de Pic Blanc op 3.330 m en de lange zwarte Sarenne.

- Sneeuwzeker
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Les Arcs
- Piste
- 200 km
- Top
- 3.226 m
- Liften
- 52
Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Tignes
- Piste
- 300 km
- Top
- 3.456 m
- Liften
- 71
Vijf hooggelegen dorpen met de Grande Motte-gletsjer en 300 km piste samen met Val d'Isère, open van november tot mei.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Val d'Isère
- Piste
- 300 km
- Top
- 3.456 m
- Liften
- 71
Dorp in de Haute Tarentaise met 300 km piste samen met Tignes en een seizoen van eind november tot mei.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Isère, Oisans
Les Deux Alpes
- Piste
- 220 km
- Top
- 3.600 m
- Liften
- 42
Gletsjergebied tot 3.600 m met 220 km piste, oefenpistes hoog op de berg en een seizoen van eind november tot mei.

- Beginners
Frankrijk · Hautes-Alpes
Risoul - Vars
- Piste
- 185 km
- Top
- 2.750 m
- Liften
- 36
Twee verbonden stations in de zuidelijke Alpen met 185 km piste tussen lariksbossen, en een zesdaagse pas onder de 300 euro.
Meer bronnen
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].


