Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Savoie, Tarentaise, Frankrijk

Skigebied TignesTignes - Val d'Isère (vroeger Espace Killy)

Vijf hooggelegen dorpen met de Grande Motte-gletsjer en 300 km piste samen met Val d'Isère, open van november tot mei.

Pistes
300 km
Hoogste punt
3.456 m
Laagste punt
1.550 m
Liften
71
Onze gidsWintersport Tignes: of kies je toch Val d'Isère?Waar je slaapt, wat je doet en hoe je het gebied het best aanpakt.
Tignes Val Claret in de winter, gezien vanaf de pistes van de Grande Motte
Foto: Tonkie, CC BY-SA 3.0

Over Tignes

Tignes bestaat uit vijf dorpen tussen 1.550 en 2.150 m hoogte. Le Lac en Val Claret liggen het hoogst en daar sta je met je ski's bijna voor de deur. Boven Val Claret ligt de Grande Motte, een gletsjer waar al in het najaar en zelfs in de zomer geskied wordt.

De liften zijn verbonden met Val d'Isère. Samen heet het gebied Tignes - Val d'Isère, vroeger Espace Killy. Met één pas heb je 300 km piste, van 1.550 tot 3.456 m. Een groot deel is rood en ongeveer een kwart zwart. Wie alleen de pistes van Tignes wil, kan een goedkopere pas nemen.

Het seizoen loopt van eind november tot begin mei, en de verbinding met Val d'Isère gaat eind november open. Voor beginners en kinderen zijn er gratis oefenliften in de dorpen. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.060 km; het dichtstbijzijnde grote treinstation is Bourg-Saint-Maurice.

Tignes in cijfers

Pistes
300 km1heel Tignes - Val d'Isère; blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info)
Hoogste punt
3.456 m2heel Tignes - Val d'Isère
Laagste punt
1.550 m2
Hoogte dorp
1.550 m3Tignes les Brévières
Liften
712heel Tignes - Val d'Isère
Skipas 6 dagen wisselend · 2026/2027
€ 4684volwassene, Tignes - Val d'Isère, volwassene 19-64 jaar, 12 december tot 23 april (6 = 7 dagen)Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Seizoen wisselend · 2026/2027
21 november 2026 tot 2 mei 20274verbinding met Val d'Isère vanaf 28 novemberNagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar Tignes le Lac

  • Vanaf Utrecht1.060 km, 12 uur 15 min
  • Vanaf Amsterdam1.095 km, 12 uur 45 min
  • Vanaf Eindhoven980 km, 11 uur 30 min
  • Vanaf Groningen1.145 km, 13 uur

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 6 november 2026. Route: bron 5

Weer en sneeuw

Voorspelling voor Tignes, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week Tignes?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
€ 936
Reis (brandstof)
€ 302
Samen ongeveer
€ 1.238

Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 30 km (10%)
  • Rood: 190 km (63%)
  • Zwart: 80 km (27%)

Bron: skiresort.com, tignes.net, nagekeken op 5 november 2026. heel Tignes - Val d'Isère; blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info).

Voor wie past Tignes?

  • SneeuwzekerLiften tot 3.456 m met de Grande Motte-gletsjer, en het laagste dorp ligt op 1.550 m.
  • Après-skiSkiresort.info geeft de après-ski 5 van 5 sterren. (bron)
  • GezinnenSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor gezinnen; er zijn gratis oefenliften in de dorpen. (bron)
  • BeginnersGratis beginnersliften in Les Brévières, Tignes 1800, Le Lac, Val Claret en Val d'Isère. (bron)
  • GevorderdenOngeveer 80 van de 300 km is zwart.
  • Off-pisteSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor experts en freeriders. (bron)

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

Kenmerken

  • Gletsjerja
  • Snowparkja

Zonder auto

  • Vliegveld Chambéry140 km
  • Station Bourg-Saint-Maurice30 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Val d'Isère en de pistes van Solaise in de winter, gezien vanaf de stuwdam van Tignes
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Val d'Isère

    Piste
    300 km
    Top
    3.456 m
    Liften
    71

    Dorp in de Haute Tarentaise met 300 km piste samen met Tignes en een seizoen van eind november tot mei.

  • Plagne Centre met besneeuwde pistes en Plagne Aime 2000 op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Plagne

    Piste
    225 km
    Top
    3.080 m
    Liften
    74

    Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

  • Besneeuwde hellingen van Les Arcs richting Arc 1950 en Arc 2000
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Les Arcs

    Piste
    200 km
    Top
    3.226 m
    Liften
    52

    Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

  • Het skidorp La Rosière op een besneeuwde helling, gezien vanaf de overkant van het dal
    • Après-ski
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Rosière

    Piste
    156 km
    Top
    2.800 m
    Liften
    39

    Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

  • Brede pistes en stoeltjesliften in Les Deux Alpes onder een blauwe lucht
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Isère, Oisans

    Les Deux Alpes

    Piste
    220 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    42

    Gletsjergebied tot 3.600 m met 220 km piste, oefenpistes hoog op de berg en een seizoen van eind november tot mei.

  • La Toussuire in de sneeuw bij zonsopgang, met de bergen erachter
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Off-piste

    Frankrijk · Savoie, Maurienne

    Les Sybelles

    Piste
    275 km
    Top
    2.620 m
    Liften
    68

    Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.

Meer bronnen

  1. tignes.net/ski/domaine-skiable/les-remontees-mecaniques
  2. skiresort.com/en/ski-resort/tignes-val-disere/test-result/beg

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast