Direct naar de inhoud
Vraag gratis advies

Skigebied in Savoie, Tarentaise, Frankrijk

Skigebied La RosièreEspace San Bernardo

Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

Pistes
156 km
Hoogste punt
2.800 m
Laagste punt
1.176 m
Liften
39
Het skidorp La Rosière op een besneeuwde helling, gezien vanaf de overkant van het dal
Foto: DimiTalen, CC0

Over La Rosière

La Rosière ligt boven Bourg-Saint-Maurice in de Tarentaise. De pistes lopen over de grens door naar La Thuile in Italië. Samen is dat het Espace San Bernardo, met 156 km piste tussen 1.176 en 2.800 m. Die kilometers zijn door een onafhankelijke partij nagemeten.

Ongeveer 45 procent van de pistes is groen of blauw, 40 procent rood en 15 procent zwart. Er zijn 39 liften, waarvan 22 stoeltjesliften. Skiresort.info geeft het gebied 5 sterren voor gezinnen.

Het seizoen loopt van 12 december 2026 tot 17 april 2027; de verbinding met Italië is open tot 11 april. Let op: de weg over de Petit-Saint-Bernard is in de winter dicht, dus je rijdt via Bourg-Saint-Maurice. Vanuit Utrecht is dat ongeveer 1.110 km.

La Rosière in cijfers

Pistes
156 km1heel Espace San Bernardo; kilometers per kleur berekend uit 45 % groen/blauw, 40 % rood, 15 % zwart
Hoogste punt
2.800 m1
Laagste punt
1.176 m1
Liften
391Frankrijk en Italië samen
Skipas 6 dagen wisselend · 2025/2026
€ 3012volwassene, La Rosière, volwassene (prijs 2025/26; 2026/27 nog niet online)Nagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.
Seizoen wisselend · 2026/2027
12 december 2026 tot 17 april 20271heel Espace San Bernardo tot 11 aprilNagekeken op 5 november 2026; verandert elk seizoen.

Met de auto naar La Rosière

  • Vanaf Utrecht1.110 km, 12 uur 30 min

Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 5 november 2026. Route: bron 3

Weer en sneeuw

Voorspelling voor La Rosière, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.

Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden

Webcams

Wat kost een week La Rosière?

Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.

Skipas (2 volwassenen)
€ 602
Reis (brandstof)
€ 316
Samen ongeveer
€ 918

Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.

Bereken voor jouw groep

Pistes en liften

  • Blauw: 70 km (45%)
  • Rood: 62 km (40%)
  • Zwart: 23 km (15%)
  • Stoeltjesliften: 22

Bron: larosiere.net, nagekeken op 5 november 2026. heel Espace San Bernardo; kilometers per kleur berekend uit 45 % groen/blauw, 40 % rood, 15 % zwart.

Voor wie past La Rosière?

  • Après-skiSkiresort.info geeft de après-ski 4 van 5 sterren. (bron)
  • GezinnenSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor gezinnen. (bron)
  • Beginners45 procent van de pistes is groen of blauw; skiresort.info geeft 4 sterren voor beginners. (bron)
  • Off-pisteSkiresort.info geeft 5 van 5 sterren voor experts en freeriders. (bron)
  • SneeuwzekerLiften tot 2.800 m; het laagste punt ligt op 1.176 m.

Dorpen, kenmerken en reis

Dorpen

  • La Rosière
  • Les Eucherts
  • La Thuile (Italië)

Zonder auto

  • Vliegveld Chambéry135 km
  • Station Bourg-Saint-Maurice22 km

Vergelijkbare skigebieden

  • Plagne Centre met besneeuwde pistes en Plagne Aime 2000 op de achtergrond
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    La Plagne

    Piste
    225 km
    Top
    3.080 m
    Liften
    74

    Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

  • Tignes Val Claret in de winter, gezien vanaf de pistes van de Grande Motte
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Tignes

    Piste
    300 km
    Top
    3.456 m
    Liften
    71

    Vijf hooggelegen dorpen met de Grande Motte-gletsjer en 300 km piste samen met Val d'Isère, open van november tot mei.

  • Val d'Isère en de pistes van Solaise in de winter, gezien vanaf de stuwdam van Tignes
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Val d'Isère

    Piste
    300 km
    Top
    3.456 m
    Liften
    71

    Dorp in de Haute Tarentaise met 300 km piste samen met Tignes en een seizoen van eind november tot mei.

  • Besneeuwde hellingen van Les Arcs richting Arc 1950 en Arc 2000
    • Sneeuwzeker
    • Gezinnen
    • Beginners

    Frankrijk · Savoie, Tarentaise

    Les Arcs

    Piste
    200 km
    Top
    3.226 m
    Liften
    52

    Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

  • La Toussuire in de sneeuw bij zonsopgang, met de bergen erachter
    • Gezinnen
    • Beginners
    • Off-piste

    Frankrijk · Savoie, Maurienne

    Les Sybelles

    Piste
    275 km
    Top
    2.620 m
    Liften
    68

    Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.

  • Brede pistes en stoeltjesliften in Les Deux Alpes onder een blauwe lucht
    • Sneeuwzeker
    • Après-ski
    • Gezinnen

    Frankrijk · Isère, Oisans

    Les Deux Alpes

    Piste
    220 km
    Top
    3.600 m
    Liften
    42

    Gletsjergebied tot 3.600 m met 220 km piste, oefenpistes hoog op de berg en een seizoen van eind november tot mei.

Meer bronnen

  1. skiresort.com/en/ski-resort/espace-san-bernardo-la-rosiere-la
  2. skiresort.com/en/ski-resort/espace-san-bernardo-la-rosiere-la

Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].

Dalstation

Waar twijfel je nog over?

Vertel wat je voor ogen hebt. Binnen 2 werkdagen krijg je persoonlijk advies over wintersport in Europa, in het Nederlands, ook als het eerlijke antwoord is dat iets het voor jullie niet waard is.

Vraag gratis advies4 korte stappen · ongeveer 2 minuten · je zit nergens aan vast