Skigebied in Savoie, Haute-Maurienne, Frankrijk
Skigebied Val Cenis
Gebied in de Haute-Maurienne met 125 km piste boven de dorpen Lanslevillard, Lanslebourg en Termignon.
- Pistes
- 125 km
- Hoogste punt
- 2.800 m
- Laagste punt
- 1.300 m
- Liften
- 28

Over Val Cenis
Val Cenis ligt in de Haute-Maurienne in Savoie. De liften vertrekken vanuit de dorpen Lanslevillard, Lanslebourg en Termignon. Het gebied heeft 125 km piste tussen 1.300 en 2.800 m en 28 liften.
Volgens skiresort.info is ongeveer 73 km blauw of groen, 42 km rood en 10 km zwart. Met zoveel blauw en groen en weinig zwart past het vooral bij beginners en gemiddelde skiërs. Er is 1.500 m hoogteverschil tussen de dorpen en de hoogste lift.
De officiële sites van Val Cenis en de Haute-Maurienne waren bij het verzamelen niet bereikbaar, dus skipasprijs en seizoensdata ontbreken nog. Vanuit Utrecht rijd je ongeveer 1.115 km. Het dichtstbijzijnde treinstation is Modane.
Val Cenis in cijfers
- Pistes
- 125 km1blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info)
- Hoogste punt
- 2.800 m1
- Laagste punt
- 1.300 m1
- Hoogte dorp
- 1.439 m2Lanslevillard
- Liften
- 281
Met de auto naar Lanslevillard
- Vanaf Utrecht1.115 km, 12 uur 15 min
- Vanaf Amsterdam1.145 km, 12 uur 45 min
- Vanaf Eindhoven1.035 km, 11 uur 30 min
- Vanaf Groningen1.255 km, 13 uur 15 min
Ongeveer, zonder pauzes en files, berekend op 6 november 2026. Route: bron 3
Weer en sneeuw
Voorspelling voor Val Cenis, dorp en top. Laadt zodra je hier komt.
Voorspelling van een weermodel, geen gemeten sneeuwhoogte; kijk voor de officiële sneeuwhoogte bij het skigebied. Weerdata: Open-Meteo.com (CC BY 4.0). Weer van alle skigebieden
Webcams
- Webcams Val Cenis (officieel) (https://www.valcenis.com/)
Wat kost een week Val Cenis?
Voorbeeld: 2 volwassenen, 6 skidagen, met de auto vanaf Utrecht. Een indicatie, zonder verblijf, skihuur en skiles.
- Skipas (2 volwassenen)
- prijs onbekend, vul hem in
- Reis (brandstof)
- € 317
- Samen ongeveer
- € 317
De skipasprijs van dit gebied kennen we niet, dus staat hij niet in het totaal. Tol onderweg is niet meegeteld. Bronnen en rekenregels staan bij de calculator onder “Hoe we rekenen”.
Bereken voor jouw groepPistes en liften
- Blauw: 73 km (58%)
- Rood: 42 km (34%)
- Zwart: 10 km (8%)
Bron: skiresort.com, nagekeken op 5 november 2026. blauw is inclusief groen (indeling skiresort.info).
Voor wie past Val Cenis?
- BeginnersSterkOngeveer 73 van de 125 km is blauw of groen.
- SneeuwzekerRedelijkLiften tot 2.800 m; de dorpen liggen rond 1.300 m.
- GevorderdenWeinig of nietOngeveer 10 km zwart.
Dorpen, kenmerken en reis
Zonder auto
- Vliegveld Turijn110 km
- Station Modane31 km
Vergelijkbare skigebieden

- Après-ski
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
La Rosière
- Piste
- 156 km
- Top
- 2.800 m
- Liften
- 39
Dorp boven Bourg-Saint-Maurice, met over de grens met La Thuile samen 156 km piste.

- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Valmorel
- Piste
- 165 km
- Top
- 2.514 m
- Liften
- 43
Dorp in Le Grand Domaine met 165 km piste, 115 km daarvan blauw, tot 2.514 m.

- Beginners
Frankrijk · Savoie, Maurienne
Valfréjus
- Piste
- 70 km
- Top
- 2.737 m
- Liften
- 9
Klein gebied boven Modane met 70 km piste en 9 liften, tussen 1.550 en 2.737 m, voor het grootste deel boven de boomgrens.

- Sneeuwzeker
- Après-ski
- Gezinnen
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
La Plagne
- Piste
- 225 km
- Top
- 3.080 m
- Liften
- 74
Groot gebied met veel blauwe pistes en een gletsjer, via de Vanoise Express verbonden met Les Arcs in Paradiski.

- Sneeuwzeker
- Gezinnen
- Beginners
Frankrijk · Savoie, Tarentaise
Les Arcs
- Piste
- 200 km
- Top
- 3.226 m
- Liften
- 52
Vier skidorpen boven Bourg-Saint-Maurice met 200 km piste tot 3.226 m, via Paradiski verbonden met La Plagne.

- Gezinnen
- Beginners
- Off-piste
Frankrijk · Savoie, Maurienne
Les Sybelles
- Piste
- 275 km
- Top
- 2.620 m
- Liften
- 68
Vijf verbonden dorpen in de Maurienne met 275 km piste, vooral rood, en een seizoen van december tot april.
Klopt er iets niet, of wil je samenwerken met Winterwijs? Mail [email protected].


